Уряд поклав спецобов'язки на експортерів електроенергії до ЄС

07.07.2022
.
Кабінет міністрів України затвердив постанову про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії, які її зараз експортують в Європейський Союз. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
.
"Рекордні ціни на електроенергію в європейських країнах дозволяють українським генеруючим компаніям заробити значні кошти, які ми пропонуємо частково спрямувати на те, аби тарифи для українців залишалися стабільними", – зазначив очільник уряду.
.
Як зауважив Денис Шмигаль, уряд робить усе, аби тарифи на житлово-комунальні послуги, які перебувають у сфері відповідальності Кабінету міністрів, зокрема, тарифи на електроенергію, залишались стабільними.
.
"Жодного підвищення для людей зараз не планується і не передбачається", – підкреслив прем’єр-міністр.
.
Нагадаємо, механізм ПСО (public service obligations, PSO) передбачає покладення державою спеціальних обов'язків на окремих учасників ринку з метою досягнення певної мети – захисту загальносуспільних інтересів. Наприклад, захисту населення від стрімкого підвищення цін на електроенергію або підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел з метою впровадження проєктів "зеленої" генерації тощо..
Назад до новин