Німеччина відновить роботу 16 раніше зупинених ТЕС

18.07.2022

Канцлер ФРН Олаф Шольц 16 липня оголосив про відновлення роботи 16 неактивних теплових електростанцій на вугіллі і нафті та продовження терміну експлуатації ще 11 ТЕС.

Німеччина відновить роботу 16 раніше зупинених ТЕС

"Прикро, що через напад Росії на Україну нам доводиться на якийсь час задіяти деякі електростанції, які ми вже відключили. Наша мета залишається незмінною: ми хочемо бути однією з перших промислово розвинених країн, що досягла вуглецевої нейтральності", – наводить слова Олафа Шольца Deutsche Welle.

Він наголосив, що плани Німеччини досягти вуглецевої нейтральності до 2045 року не змінилися.

Раніше Шольц та міністр енергетики ФРН Роберт Габек виключили можливість продовження терміну експлуатації трьох атомних електростанцій, що і досі працюють у країні. Вони мають припинити роботу у наступному році.

Як повідомляла "Українська енергетика", заступник міністра фінансів ФРН Йорґ Кукіс 13 липня оголосив, що з 1 серпня Німеччина повністю відмовиться від російського вугілля, а з 31 грудня – від російської нафти. За його словами, відмова від російського вугілля та нафти докорінно змінить структуру енергопостачання ФРН. Раніше Росія постачала 40% споживаного Німеччиною вугілля та нафти.

Серйознішою є залежність від російського газу. Європейський Союз отримує щороку близько 158 мільярдів кубометрів газу з Росії, і хоча США та Катар здатні спільно поставити до Європи близько 30 мільярдів кубометрів скрапленого природного газу (СПГ), дефіцит залишиться досить великим.
Назад до новин