У Полтаві діє виставка “Альтернативна енергетика: українські реалії”

26.01.2022

Про реалії сьогодення та основні напрямки розвитку відновлюваної енергетики в Україні можна дізнатись з матеріалів книжкової виставки “Альтернативна енергетика: українські реалії” у відділі документів з економічних та технічних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках циклу заходів “Бібліотека і Цілі сталого розвитку”.

Альтернативна енергетика поступово розвивається і стає однією з основних галузей в національній економіці. Відновлювальні джерела енергії не лише дозволяють зменшити залежність від традиційних, але надають ще значні конкурентні переваги для країни: здешевлення цін на альтернативну енергетику завдяки вдосконаленню технологій її отримання; забезпечення екологічного виробництва та споживання; захист навколишнього середовища та мінімізація ризику для клімату, біорізноманіття тощо.
Сталий розвиток альтернативної енергетики має стати першим кроком для оздоровлення та зростання економіки країни в цілому.

Законодавчим підґрунтям розвитку альтернативної енергетики є Закон України «Про альтернативні джерела енергії», який визначає правові, економічні, екологічні та організаційні засади використання альтернативних джерел енергії та сприяння розширенню їх використання у паливно-енергетичному комплексі.

Також урядом України схвалено “Енергетичну стратегію України на період до 2035 року “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність”, ціль якої – забезпечення загального доступу до недорогої електроенергії до 2035 року, а також інвестиції в екологічно чисті джерела енергії, такі як енергія сонця, вітру та теплова енергія.

Розширення інфраструктури та технологічна модернізація промислового виробництва – найважливіше завдання щодо забезпечення екологічно чистої енергії в країні, яке може як стимулювати зростання добробуту громадян, так і сприяти збереженню довкілля.
Назад до новин