"Неприпустимо" - Галущенко про ремонти енергомереж зимою

28.12.2021

Міністерство енергетики вважає неприпустимими ремонти енергомережі під час опалювального сезону. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час брифінгу.

"Єдиною причиною відсутності електропостачання може бути проведення планових або аварійних ремонтів енергомереж операторами систем розподілення. Водночас Міненерго вважає неприпустимим проведення ремонтних робіт з відключенням від енергопостачання в опалювальний період. Тим паче, без надання альтернативного живлення споживачам", - підкреслив Галущенко.

За його словами, Держенергонагляд також висловив позицію щодо необхідності ОСР утриматись від проведення планових ремонтів при низьких температурах.

"Українська енергосистема має необхідний резерв потужності. Держава виконує свої зобов’язання щодо сталого електропостачання. Жодна квартира, будинок, громада, район чи місто не будуть відключені через нестачу електроенергії", - наголосив міністр.
Нагадаємо, минулого тижня Герман Галущенко наголосив, що, незважаючи на похолодання та спричинений цим ріст споживання електроенергії до 24,5 тис. МВт-ч, що перевищує максимальний рівень споживання у відповідний період минулого року – 24,1 МВт-ч, енергосистема України працює стабільно та має достатній резерв потужностей для подальшого покриття потреб споживачів. Так, резерв потужностей атомних електростанцій складає понад 500 МВт.

Міністр також відзначив, що цього опалювального сезону спостерігається суттєве зниження аварійності на теплових електростанціях порівняно з минулими періодами. Це сталося завдяки посиленню контролю держави за виконанням ремонтів та експлуатації теплової генерації внаслідок, зокрема, ухвалених РНБО рішень.
Назад до новин