Міненерго рекомендуватиме ОСР переглянути правила проведення ремонтів

12.01.2022

Міністерство енергетики рекомендуватиме переглянути нормативно-правову базу щодо діяльності операторів систем розподілу (ОСР) в частині проведення ремонтних кампаній, особливо в осінньо-зимовий період.

Про це повідомила пресслужба Міненерго за результатами наради щодо забезпечення споживачів безперебійним електропостачанням за участі міністра енергетики Германа Галущенка, членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), представників НЕК "Укренерго", Державної інспекції енергетичного нагляду України, ПрАТ "ДТЕК Київські Регіональні Електромережі" та "ДТЕК мережі".

"У поточному опалювальному сезоні збільшилися обсяги споживання електроенергії на фоні скорочення споживання газу. Тому наше завдання - забезпечити контроль за безперебійністю електропостачання споживачам. Для цього ми маємо спільно напрацювати ефективні рішення як у контексті нормативного регулювання цього питання, так і щодо рекомендацій компаніям про організацію проведення ремонтних робіт в опалювальний період та сервісного обслуговування споживачів", - зазначив Герман Галущенко.

Учасники наради дійшли висновку щодо необхідності перегляду нормативно-правової бази, яка регулює діяльність ОСР в частині проведення ремонтних кампаній із забезпеченням безперебійного електропостачання споживачам, особливо в осінньо-зимовий період.

"Завданням ОСР при плануванні ремонтів є скорочення та максимальне перенесення на міжопалювальний період робіт, які вимагають відключення від електромереж без забезпечення альтернативного живлення. Члени НКРЕКП своєю чергою запевнили у готовності напрацювати найближчим часом відповідні зміни до нормативних актів регулятора. У ході наради також було наголошено на доцільності впровадження механізму обліку та контролю сумарного часу знеструмлення споживача протягом року, який би враховував усі типи відключень", - зазначили у Міненерго.

Нагадаємо, міністр енергетики Герман Галущенко вважає проведення планових робіт у зимовий період неприпустимим. Також Міненерго запевнило, що планові роботи не проводитимуться, принаймні, у період новорічних свят - з 29 грудня по 10 січня.
Відповідно до висновків, зроблених аналітиками за 2020 рік, показник тривалості перерв в електропостачанні (SAIDI) з вини компаній (йдеться про планові перерви без попередження споживачів і перерви через технологічні порушення електропостачання) зріс на 20%.
Показник SAIDI внаслідок запланованих перерв збільшився на 2%.

Стандарти якості електропостачання в Україні затверджує НКРЕКП. Якщо постачальники послуги не дотримуються цих стандартів, то споживачі вправі вимагати матеріальної компенсації відповідно до спеціального Порядку, розробленого комісією.
Назад до новин