Укренерго обладнає підстанції системами моніторингу процесів

29.11.2021

НЕК "Укренерго" встановлює на своїх підстанціях вимірювальні прилади системи безперервного виміру та реєстрації параметрів роботи енергосистеми – WAMS (Wide Area Monitoring System).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Укренерго.

"Система WAMS знімає значення величини струму і напруги з вимірювального обладнання (PMU – phasor measurement units) встановленого на підстанціях в реальному часі з частотою до 50 вимірів за 1 секунду. Це дає можливість віртуально відобразити основні показники функціонування енергомережі у вигляді векторних діаграм підвищеної точності. Відслідковування змін цих показників дозволяє диспетчерському персоналу вчасно прогнозувати та попереджати виникнення аварійних ситуацій в енергосистемі", - прокоментували у компанії.

Повідомляється, що у двох центрах обробки даних Укренерго встановлене серверне обладнання системи моніторингу, яке вже збирає дані з 14 підстанцій. Передачу даних із ще 18 підстанцій компанія планує налагодити до кінця цього року.

Зазначається, що впровадження WAMS є одним із ключових елементів виходу на рівень диспетчерського управління, яке б відповідало європейським стандартам. В Укренерго очікують, що вже у наступному році ця система буде відігравати значну роль під час роботи ОЕС України в ізольованому режимі.

Розробником WAMS для Укренерго є компанія Grid Solution SAS. Контракт на впровадження системи було укладено за результатами міжнародних торгів, що відбулися 28 лютого 2019 року. Проєкт реалізується за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку в межах Другого проєкту з передачі електроенергії (ППЕ-2).

Як повідомлялося, Секретаріат Енергетичного співтовариства (Energy Community) надав Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, згоду на остаточну сертифікацію оператора системи передачі НЕК "Укренерго".

Така сертифікація є однією з умов для здійснення синхронізації української енергетичної системи з європейською ENTSO-Е.
Назад до новин