В ЄС поновлювальні джерела електроенергії вперше перевищили вуглецеве пальне

26.11.2021

Поточна ситуація на енергетичному ринку ЄС свідчить про його надмірну залежність від імпорту вуглецевого пального, але ця ситуація змінюється.

Про це у Страсбурзі під час презентації у Європарламенті доповіді щодо стану Енергетичного союзу заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Доповідь Єврокомісара та тематичні дебати під час пленарного засідання Європейського Парламенту оприлюднені на мультимедійному порталі ЄС.

«Хочу зробити наголос на чотирьох головних пунктах, які містить ця доповідь. По-перше, вона свідчить, що ринок поновлювальних джерел виявив стійкість під час пандемії. У 2020 році вперше поновлювальні джерела перевищили вуглецеве пальне як головне джерело в енергобалансі ЄС, і сягне, принаймні, 22 відсотків», - сказала єврокомісар.

Вона зауважила, що такий результат був досягнутий, зокрема, завдяки суттєвому зростанню інвестицій в сектор поновлювальних джерел. У 2020 році в масштабах ЄС у цей сектор були спрямовані інвестиції на суму у 48,8 мільярда євро в той час, як у 2019 році цей показник складав 32,9 мільярда євро.

«Другий висновок. Поточна цінова криза продемонструвала, що ми є надто залежними від вуглецевого пального, що підтверджує цьогорічна доповідь щодо стану Енергетичного союзу. У 2020 році рівень залежності ЄС від імпорту вуглецевого пального був найвищим за ціле десятиліття… У середньостроковій та у довгостроковій перспективі ми маємо знайти заміну для такого вуглецевого пального. Ми очікуємо, що біометан та водень складуть основу для декарбонізації у широкому колі секторів, та збільшать автономію ЄС завдяки внутрішньому виробництву», - підкреслила Сімсон.
Назад до новин