Стала відома вартість електроенергії із газу

24.11.2021

Стала відома вартість електроенергії, виробленої із газу. Про це розповів радник прем’єр-міністра, колишній заступник міністра енергетики України.

Він уточнив, що наразі компанії «Укренерго» для забезпечення збалансованого режиму роботи енергосистеми потрібно отримати додаткову потужність в окремих локаціях. Тому зараз компанія проводить аукціон на одержання такої послуги.

«У період, коли в енергосистемі виникає дефіцит, а це в основному період вечірнього пікового навантаження, і ціна на електроенергію наближається або дорівнює прайс-кепу (price cap), такі виробники продаватимуть електроенергію на ринку за ціною близько 4 грн за кВт-год. і додатково отримуватимуть 2,5 грн за кВт-год від «Укренерго», тобто загалом гранична ціна відпустки одного кВт на годину становитиме 6,5 грн», – зазначив він.

Нагадаємо, що практично одразу після зміни керівництва «Гарантований покупець» діяльність державного підприємства почала приносити прибуток. Причому значний.

У бюлетені проведеного аукціону на Українській енергетичній біржі уточнюється, що 22 листопада 2021 року «ДП» вдалося продати електроенергію з ВДЕ (відновлювані джерела енергії) за грудневими постачаннями вартістю 3422 гривні за МВт-год.
Назад до новин