У Міненерго придумали, як забрати "зелений" тариф у домашніх СЕС

29.10.2021

Міністерство енергетики розробляє нову систему підтримки малої розподіленої генерації Net Billing, яка передбачає компенсацію власного споживання домогосподарств за рахунок раніше виробленої електроенергії.

Про це повідомив в.о. очільника директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії Міненерго Олександр Мартинюк, повідомляє пресслужба Міненерго.

"Ми орієнтовані на заміну системи підтримки малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів та готуємося до впровадження так званої системи Net Billing. Кошти від продажу ресурсу будуть зараховуватися на рахунок споживача, а коли його споживання буде більшим за генерацію, вони будуть списуватися за ціною постачання електроенергії споживачеві", – зазначив Олександр Мартинюк.

За його словами, в результаті впровадження такої системи споживачі електроенергії матимуть можливість компенсувати власне споживання завдяки встановленню об'єктів відновлюваної енергетики, а надлишки електроенергії продавати за ринковою ціною постачальникам.

Впровадження нової системи поширюватиметься не лише на домогосподарства, а й на промислові підприємства, які зацікавлені у зниженні плати за споживання електроенергії.

Раніше у Міненерго відзначили, що власники домашніх СЕС зловживають на ринку, використовуючи поточну модель підтримки приватних домогосподарств за "зеленим" тарифом, орієнтовану на "надприбутки, а не покриття власного споживання". Доказом нібито зловживань є велика кількість договорів щодо домашніх СЕС із неприродно низьким споживанням електроенергії.

Водночас станом на 31 грудня 2020 року понад 23% договорів на підключення домашніх СЕС до мережі є додатковими договорами тих самих власників. З них 12,06% договорів – другі в одного власника, 11,06% – треті та більше. Є випадок наявності в одного власника відразу 82 договорів - найбільшої кількості договорів "в одні руки".

Водночас 2% домогосподарств відпускають у мережу обсяги, що перевищують договірну потужність.
Назад до новин