В Україні будується проєкт з виробництва водню - Шмигаль

08.10.2021

В Україні вже є перший контракт на виробництво водню, проєкт будується. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час Київського міжнародного форуму.

"В Україні вже є перші кроки. Уже бізнес відреагував і вже є перший контракт на виробництво водню. Такий проєкт вже будується. Не всі країни мають такі можливості для масового виробництва водню. Україна має. Тому вона включена як повноцінний партнер в угоду між європейськими країнами", - зазначив Шмигаль.

Він не розповів, про який саме проєкт йде мова. Однак додав, що виробництво водню стане частиною державної стратегії з розвитку альтернативних джерел енергії.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" та німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері розвитку водневої енергетики. Цей меморандум стосується співпраці у сфері водневої енергетики на виконання домовленостей, яких було досягнуто під час візиту Зеленського до Берліну. "Нафтогаз" вбачає великі перспективи у виготовленні, сезонному зберіганні та споживанні "зеленого" водню.

Крім того, EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини), ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ), NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини) об'єдналися у рамках ініціативи про Центрально-Європейський водневий коридор.
Назад до новин