В ЄС хочуть від'єднати ціни на електроенергію від цін на газ

05.10.2021

Лідери Європейського Союзу у жовтні обговорюватимуть ідею створення стратегічного запасу газу ЄС та від'єднання цін на електроенергію від цін на газ. Про це заявила у вівторок голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Reuters.

"Стрибок цін на електроенергію для європейських споживачів був головним чином результатом набагато дорожчого газу, оскільки світовий попит піднявся, але ключові європейські постачальники газу, такі як Росія, не збільшили пропозиції", - заявила голова ЄК в Естонії, виступаючи перед журналістами.

Вона повідомила, що кроки з від'єднання ціни на електроенергію від цін на газ, а також ідея створення стратегічного запасу газу ЄС будуть предметом обговорення саміту ЄС 21-22 жовтня.
"Щодо газу, то ми сильно залежимо від імпорту - 90% газу імпортується. У всьому світі економіка зростає, тому попит зростає, але пропозиція відповідно не зростає. Ми дуже вдячні, що Норвегія збільшує виробництво, проте, схоже, це не так у Росії ", - сказала фон де Лейєн.

Вона також наголосила, що ЄС повинен інвестувати у відновлювані джерела енергії, оскільки це зробить його незалежним від імпорту та стабілізує ціни.

"У короткостроковій перспективі ми будемо обговорювати це в Європейській раді сьогодні ввечері і за два тижні на офіційному саміті: що робити зі зберіганням, стратегічним резервом. І ми подивимось на загальний склад цін на ринку електроенергії, тому що, якщо ціни на електроенергію високі, це через високі ціни на газ, і ми повинні подивитися на можливість роз’єднання на ринку, тому що у нас набагато дешевша енергія з відновлюваних джерел ”, - сказала фон дер Лейєн.
Назад до новин