В Україні готують пілотні проєкти з випуску "зелених" облігацій

27.09.2021

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження веде переговори з муніципалітетами щодо реалізації перших пілотних проєктів з випуску "зелених" облігацій. Про це повідомляє пресслужба Держенергоефективності за результатами зустрічі голови агентства Валерія Безуса із заступницею голови ЄБРР в Україні Іриною Кравченко.

"Ми ведемо активну роботу для запуску ринку цих видів цінних паперів. За ініціативи Держенергоефективності в законодавстві вже відображені правові засади для випуску "зелених" облігацій. Створили міжвідомчу робочу групу, працюємо над вторинним законодавством. Вже ведемо переговори з муніципалітетами для реалізації перших пілотних проєктів", - сказав Безус.

Також агентство працює над створенням на базі Держенергоефективності технічного офісу, що надаватиме підтримку містам у підготовці та супроводженні "зелених" проєктів.

Представники ЄБРР відзначили активність України у створенні умов для ринку зелених облігацій і підтвердили, що стимулювання цього напряму стає трендом в провідних країнах. Для фінансових установ, у т.ч. для ЄБРР, важливим завданням є "озеленення" ринків капіталу, а кількість інвесторів, які вкладають кошти в зелені облігації перманентно зростає.

При цьому, сторони погодилися, що для залучення інвесторів на цей ринок в Україні мають бути прозорі "правила гри" та відсутні регуляторні бар’єри.

Учасники зустрічі домовилися співпрацювати та спільно реалізувати пілотні проєкти з випуску "зелених" облігацій з метою дослідження найефективніших шляхів розвитку цього ринку в Україні.
Назад до новин