Кабмін затвердив методику для розрахунку компенсації різниці в тарифах

09.09.2021

Держава компенсує теплокомуненерго різницю між ринковими тарифами на тепло та гарячу воду й тими, які встановлять громадянам. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає пресслужба уряду.

"Різниця між ринковими тарифами на тепло та гарячу воду й тими, за якими платили громадяни — це десятки мільярдів гривень. Цю різницю ми компенсуємо теплокомуненерго, що дасть їм можливість безперешкодно пройти опалювальний сезон", — підкреслив прем’єр-міністр.

Очільник уряду нагадав, що минулого тижня було схвалено постанову про створення територіальних комісій, які верифікуватимуть борги ТКЕ.

Наступним кроком уряд на засіданні 8 вересня затвердив методики визначення різниці в тарифах.

"Це дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні", - зазначив Шмигаль.

При цьому, як уточнив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, документ був розроблений на виконання закону щодо врегулювання боргів за спожиті енергоносії підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення.

"29 серпня набув чинності закон, який, серед іншого, передбачає і врегулювання питання боргів ТКЕ. Для його реалізації необхідно методика розрахунків різниці в тарифах - сьогодні її затвердили, це важливе рішення. Документ дає можливість почати процедуру верифікації обсягів заборгованості з різниці в тарифах в розрізі кожного підприємства окремо. А далі - компенсація з держбюджету", - цитує міністра пресслужба Мінрегіону.

Затверджена Методика передбачає механізм розрахунку підприємствами різниці в тарифах у розрізі категорій споживачів (населення та бюджетні установи), зокрема, передбачає положення щодо:

- розрахунку фактичних нарахувань за теплову енергію та комунальні послуги;

- розрахунку фактичних витрат на теплову енергію та комунальні послуги;

- обмеження в частині величини втрат теплової енергії та води в мережах, що обліковуються на підприємствах, при розрахунку різниці в тарифах.

Відповідно до Методики, розрахунки різниці в тарифах будуть подаватися суб’єктами господарювання до територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, положення про яку було затверджено на засіданні Уряду 1 вересня 2021 року.

Робота територіальних комісій має бути проведена найближчим часом, адже суми, які будуть визначені комісіями, ляжуть в основу законопроєкту щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", розгляд якого заплановано на вересень.

Нагадаємо, що повноваження зі встановлення тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні надано органам місцевого самоврядування.

Згідно з контрактом, який НАК "Нафтогаз України" пропонує теплокомуненерго, ціна на блакитне паливо для комунальних підприємств становить 7,42 грн за кубічний метр.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно підписав Закон "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України".
Назад до новин