"Енергоатом" і NuScale підписали меморандум про будівництво ММР

02.09.2021

НАЕК "Енергоатом" та NuScale Power підписали меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва АЕС NuScale в Україні. Про це повідомляє пресслужба ДП "НАЕК "Енергоатом".

Відповідно до меморандуму, NuScale надаватиме підтримку "Енергоатому" щодо експертизи технології малих модульних реакторів (ММР), в тому числі техніко-економічне обґрунтування запропонованих майданчиків; розробки термінів і проміжних результатів проєктів; дослідження витрат; технічного аналізу; ліцензування та дозвільної діяльності, а також інженерних досліджень та проєктування.

"Ми раді розпочати співпрацю з американською компанією-розробником малих модульних реакторів NuScale Power. Наразі це єдина технологія, схвалена найавторитетнішим у світі наглядовим органом США. Ми розглядаємо можливість будівництва ММР для їх використання на заміну вуглецевим тепловим електростанціям та збільшення маневрових потужностей в Об’єднаній енергосистемі України. Це також дасть нам змогу зберігати та зміцнювати наші позиції у світовій атомній індустрії, розвиваючи наукоємні перспективні проєкти", - прокоментував президент ДП НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

У серпні 2020 року ММР NuScale став першим і єдиним малим модульним реактором, який отримав схвалення проєкту від Комісії з ядерного регулювання США. А у липні 2021-го комісія видала нормативне рішення щодо ліцензування проєкту NuScale. Компанія продовжує вдосконалювати програми комерціалізації своєї технології ММР, яка передбачає розвиток ланцюжка поставок, розробку стандартного проєкту АЕС та планів введення її в експлуатацію.
Нагадаємо, NuScale Power розробила нову модульну атомну електростанцію з легководяним реактором, яка може використовуватися для виробництва електроенергії, централізованого опалення, опріснення води, виробництва водню та застосування в інших технологічних теплових системах. Цей проєкт малого модульного реактора передбачає заводське виготовлення модуля NuScale Power Module, що здатний генерувати 77 МВт електроенергії за допомогою більш безпечної, меншої та масштабованої версії технології реактора з водою під тиском.

Масштабована конструкція АЕС NuScale, яка може розмістити до чотирьох, шести або 12 окремих модулів, пропонує переваги безвуглецевої енергії та зменшує фінансові зобов'язання, пов'язані з ядерними установками гіга ватної потужності. Мажоритарний акціонер NuScale – Fluor Corporation, глобальна інженерна, закупівельна та будівельна компанія з 70-річною історією в галузі комерційної атомної енергетики.
Назад до новин