"ГарПок" підготував лоти із "зеленою" енергією з різних джерел

03.08.2021

Державне підприємство "Гарантований покупець" 6 серпня проведе "зелений" аукціон, на якому пропонується електрична енергія різних джерел походження. Підприємство гарантує, що не менш як 90% електричної енергії згенеровано з визначеного альтернативного джерела енергії, повідомляє пресслужба "Гарантованого покупця".

"Державне підприємство "Гарантований покупець" оголошує новий "зелений" аукціон з унікальними умовами – пропонується електрична енергія різних джерел походження. Вперше такий товар можна буде придбати за результатами торгів, що відбудуться 6 серпня 2021 року об 11:00 на Українській енергетичній біржі. Покупцям пропонується декілька продуктів: базове навантаження та блочні заявки для окремих годин доби (08-18, 10-16 та 01‑13 години) з постачанням у вересні 2021 року", - йдеться у повідомленні.

"Гарантований покупець" вперше виставляє на торги "зелену" електроенергію, яка вироблена окремо сонячними (позиція 1 та 2) вітровими (позиція 3) станціями, з біомаси та біогазу (позиція 4 та 5), а також з використанням гідроенергії, що вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями (позиція 6). При цьому, підприємство гарантує, що не менш як 90% електричної енергії згенеровано з визначеного альтернативного джерела енергії.

Запропонований аукціон – відповідь "Гарантованого покупця на запит ринку", запевнили у компанії.
"З цією ж метою під час торгів реалізація продуктів буде здійснюватись по одному лоту. За кожним з лотів торги будуть починатись зі стартової ціни. Нагадуємо, що долучитися до торгів може будь-який учасник ринку електроенергії", - додали у "ГарПок".

Нагадаємо, вчора ДП "Гарантований покупець" вперше провів аукціон на постачання "зеленої" електроенергії терміном на 4 місяці, на якому продав 830 тис. МВт-год. електроенергії шістьом компаніям.

За словами голови парламентського комітету ПЕК, така електроенергія може бути цікавою для європейських компаній, що працюють в Україні та хочуть мати гарантію походження електроенергії.
Назад до новин