ЄБРР та ОГТСУ уклали угоду про співпрацю для розвитку водневої енергетики

26.07.2021

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) уклали угоду про співпрацю у сфері низьковуглецевого водню та розвитку ланцюгів постачань водню. Про це йдеться в повідомленні ЄБРР.

"ЄБРР та ОГТСУ співпрацюють для підтримки дій один одного у сфері водню. Україна значною мірою покладається на викопне паливо у всіх секторах своєї економіки, а водень може бути гарною альтернативою у рамках декарбонізації та скорочення залежності від викопного палива. Підтримка переходу країн до "зеленої" економіки є ключовим пріоритетом для ЄБРР", - зазначив керуючий директор ЄБРР Гаррі Бойд-Карпентер.

Згідно з повідомленням, ЄБРР почав вивчати можливості для розвитку різних сегментів ланцюга постачань водню у багатьох країнах, в які він інвестує, у тому числі - в Україні.

У свою чергу, гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон зазначив, що основні виклики на шляху до водневої енергетики полягають у необхідності розробити технології для розширення використання водню, а також у створенні необхідних умов та інфраструктури для його виробництва, транспортування та споживання.

"Все це потребує часу, зусиль і співпраці всіх зацікавлених сторін. Ми визнаємо роль природного газу як одного з ключових джерел енергії та перехідного палива на шляху до безвуглецевої економіки, який збереже своє значення в цей перехідний період. Наше завдання як оператора ГТС полягає у підготовці нашої інфраструктури до декарбонізованих енергетичних ринків майбутнього", - зазначив Макогон.

Нагадаємо, наступного року в Україні за підтримки держави стартують перші пілотні проєкти у сфері водневої енергетики. Підготовка до їх реалізації ведеться вже сьогодні.

У 2021 році в Україні стартує розробка Водневої стратегії, яка буде здійснюватися із залученням авторитетних міжнародних компаній та вітчизняних експертів, за сприяння Світового банку.

На початку червня поточного року ТОВ "Оператор ГТС України" приєднався до Енергетичної асоціації "Українська воднева рада" з метою створення науково-дослідної платформи з транспортування водню.
Назад до новин