Рябчин: виробництво водню сприятиме декарбонізації експортних товарів

20.07.2021

Реалізація проєктів з виробництва водню в довгостроковій перспективі сприятиме декарбонізації орієнтованих на експорт секторів української економіки.

Про це сказав радник голови правління НАК "Нафтогаз України" з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин, повідомляє пресслужба НАК.

"Ми говоримо про можливості виробництва в Україні водню з метою експорту, або переробки, наприклад, в "зелений" аміак. Останній може як транспортуватися до ЄС, так і бути використаний на внутрішньому ринку агрокомпаніями для відповідності високим екологічним критеріям преміальних ринків ЄС. Також мова може йти, наприклад, про металургію, перед якою стоїть проблема зниження вуглецевого сліду в умовах більш жорстких кліматичних регуляцій", – зазначив він.

Рябчин підкреслив, що "Нафтогаз" відкритий до обговорення проєктів з виробництва та споживання водню з представниками бізнесу, а також підтримує діалог на цю тему з країнами-членами ЄС на високому рівні.
На цьому етапі розвитку водневого ринку доцільно переходити до випробовувань та реалізації пілотних проєктів. Таким чином Україна зможе не тільки спостерігати за дискусією, що триває в Європі, а й готувати пропозиції, які базуються на власному досвіді", – додав радник голови правління "Нафтогазу".

Рябчин переконаний, що водень має значний потенціал і протягом найближчих 10 років відповідний напрямок енергетики отримає значний розвиток в Європі.
Назад до новин