У Nord Stream 2 AG вже розглядають плани транспортувати водень

12.07.2021

Керівник компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" - Nord Stream 2 AG, Маттіас Варніґ заявив про обговорення планів транспортування водню газопроводом. Про це він повідомив в інтерв'ю німецькому діловому виданню Handelsblatt, повідомляє DW.

"У компанії визнали, що вивчають можливості трубопроводу для транспортування водню", - повідомляє видання.
Реалізація таких планів, на думку керівника Nord Stream 2 AG, можлива не пізніше, ніж за 10 років.

"Цілком реально, що не пізніше ніж через десять років ми зможемо додавати водень в одну або обидві нитки й таким чином транспортувати його", - йдеться в заяві керівника компанії.

Варніґ додав, що спорудження трубопроводу вже завершено на 98%. Мета - введення трубопроводу в експлуатацію ще цього року.

"Ми очікуємо, що будівельні роботи будуть завершені до кінця серпня", - заявив керівник компанії Nord Stream 2.

Нагадаємо, газогін "Північний потік-2" загальною протяжністю 1,2 тисячі кілометрів пролягає дном Балтійського моря і має доставляти газ із Росії до Німеччини, а звідти - на решту європейського ринку. За даними Nord Stream 2 AG, укладена уже майже вся газопровідна магістраль, залишається прокласти кілька десятків кілометрів труб в данських та німецьких водах.

Україна, а також Польща, Латвія, Литва та Естонія - найактивніші противники "Північного потоку-2". Проти добудови газопроводу також виступають США, зокрема накладають санкції на судна і компанії, які беруть участь у проєкті.

Однак наприкінці травня адміністрація президента США Джо Байдена вирішила не запроваджувати санкції щодо компанії-оператора Nord Stream 2 AG та її генерального директора Маттіаса Варніґа. У Вашингтоні це пояснили національними інтересами США.
Назад до новин