Мінекології анонсувало розробку секторальних законопроєктів по відходах

09.07.2021

Після осучаснення базового закону про відходи, розпочнеться розробка законодавства про утилізацію батарей, акумуляторів, електричного та електронного обладнання, управління відходами видобувної галузі
Мінекології анонсувало розробку секторальних законопроєктів по відходах

У рамках реформування застарілого законодавства по управлінню відходами в Міністерстві екології анонсують розробку секторальних законопроєктів, що стосуватиметься утилізації батарей і акумуляторів, відходів електричного, електронного обладнання, а також - управління відходами видобувної промисловості. Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

"Сьогодні ми працюємо над тим, аби створити стале управління відходами. Це виклик для нас. Чинний Закон про відходи діє ще з 1998 року. Він застарілий, не відповідає сучасним вимогам та робить галузь не привабливою для інвесторів. Наша ідея полягає у тому, аби імплементувати вимоги Директиви 2008/98/ЄС в українське законодавство та зробити цей сектор інвестиційно-привабливим. Сподіваюся, що у вересні цей законопроєкт буде схвалений Верховною Радою України", - зазначив Роман Абрамовський.

За словами Міністра, після цього розпочнеться робота із впровадження секторальних законопроєктів про утилізацію батарей і акумуляторів, відходів електричного та електронного обладнання, а також - про управління відходами видобувної промисловості.

Роман Абрамовський повідомив, що важливою інвестиційно-привабливою складовою у сфері управління відходами є запровадження регіональних планів з їх управління. Адже інвестор має чітко розуміти, де і в якому місці є потреби на переробну потужність, скільки відходів утворюється та які плани у місцевих громад. Інвестору має бути вигідно працювати, з отриманням гарантій та горизонтом планування на 10-15 років.

Ще одним з інвестиційно-привабливих секторів є галузь надрокористування, яка останнім часом активно розвивається.

"Українська галузь надрокористування стає прозорою і відкритою. Ми створили інвестиційний атлас надрокористувача, який постійно оновлюється. Він містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин для їх придбання на е-аукціонах. Кожен бізнесмен може номінувати інвестиційну ділянку на аукціон та взяти у ньому участь. Усі інформація про них зібрана в онлайн дата-рум і доступна на безкоштовній основі", - зазначив Роман Абрамовський.
Назад до новин