У Мінекономіки задумали переробляти чорнобильську кукурудзу на біогаз

08.07.2021

Складна потрійна переробка кукурудзи на біогаз і далі на електроенергію створює додану вартість набагато більшу, ніж якщо просто поставити сонячну панель

У Мінекономіки задумали переробляти чорнобильську кукурудзу на біогаз

У Чорнобильській зоні, де велика кількість земель не використовується через радіаційне забруднення, можна вирощувати кукурудзу для подальшої переробки в біогаз. Про це заявив перший віцепрем'єр — міністр економіки Олексій Любченко на четвертій міжнародній конференції з питань реформ в Україні в Вільнюсі, повідомляє "НВ.Бізнес".

"Україна має Чорнобильську зону, де не використовується величезна кількість земель. Там можна вирощувати культуру, наприклад кукурудзу, потім її переробляти в біогаз, з біогазу робити електрику. Це така складна потрійна переробка, яка додає доданої вартості набагато більше, ніж якщо просто поставити сонячну панель, яка є вкрай неефективною для виконання функцій енергетичної безпеки держави", - сказав міністр.
За його словами, "Україна має величезний енергетичний потенціал".

Нагадаємо, на сьогодні, як на рівні Кабінету міністрів, так і Державного управління зоною відчуження, ідуть перемовини по низці перспективних промислових проєктів, які будуть реалізовані у 10-кілометровій зоні навколо ЧАЕС, яка не віднесена до території природного заповідника, що створений на іншій частині Зони відчуження.

Наразі в Зоні відчуження реалізуються здебільшого проєкту у сфері альтернативної енергетики
Назад до новин