Міненерго спільно з НКРЕКП обговорять проблемну ситуацію на ринку е/е

05.07.2021

Міністерство енергетики спільно з Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП), в понеділок, о 12.00, проведуть нараду щодо стабілізації ринку е/е. Про це йшлося під час позачергового засідання НКРЕКП в неділю пізно ввечері, передає "Українська енергетика".

"Завтра вона розпочнеться о 12.00 у Міністерстві енергетики, також на нашому майданчику", - сказав Тарасюк під час екстреного засідання комісії.

Паралельно будуть відпрацьовуватися необхідні дії з усіма учасниками ринку.

"Будемо відпрацьовувати з усіма учасниками ринку необхідні дії, які треба прийняти всім сторонам. Запрошуємо всіх до дискусії", - сказав Тарасюк.

Нагадаємо, ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ) на 4 липня знизилася до історичного мінімуму у 2021 році в 426,06 грн/МВт-год, що на 35,9% нижче за ціну, що склалася на 3 липня і майже в 3,5 раза нижче ціни на 1 липня.

НКРЕКП заявила про ігри з попитом та пропозицією, що в кінцевому випадку впливає на ціну, заявивши, що здебільшого цим займалась компанія Д.Трейдинг з групи ДТЕК.

Також в Нацкомісії відзначили, що нетипова поведінка учасників ринку, яка викликає серйозні запитання та підтверджує проблему надмірної ринкової влади окремих гравців, які можуть знижувати ціну РДН (шляхом зменшення попиту) або підвищувати ціну РДН (шляхом зменшення пропозиції та збільшення попиту), використовуючи такі дії, в тому числі для тиску на органи влади з метою реалізації своїх неправомірних вимог.

Як відомо, в Україні ціна поставки електроенергії прив'язана до ціни РДН.
Назад до новин