Ціна на газ: у 6 постачальників ціни на липень нижчі за річний тариф

28.06.2021

Тарифні пропозиції для побутових споживачів, які запропоновані газопостачальними компаніями на липень 2021 року, суттєво не впливають на ситуацію на ринку у порівнянні червнем цього ж року, оскільки здебільшого газзбути пропонують "Річні" (незмінні протягом року - ред.) тарифи. Про це свідчать дані сервісу порівняння цін "Газотека".

У липні незначно зменшилася кількість газзбутів, що працюють, на ринку - до 65, проти 68 у червні.

Водночас пропозиції на липень для побутових споживачів у рамках тарифу "Річний" залишаються незмінними, як в плані цінових пропозицій, так і щодо переліку газопостачальних компаній, які пропонують як найдешевші, так і найдорожчі тарифи.

У рамках найдешевших тарифів залишається незмінною четвірка лідерів, які змогли запропонувати ціну, нижчу за "Нафтогаз" у рамках "Річного" тарифу. Це газзбути "Агросинтез Трейдинг" (Neogas) - 7.8 грн за кубометр; "ЕВОДА Трейд" - 7.88 грн; "Черкасигаз Збут" - 7.89 грн; "Уманьгаз Збут" - 7.89 грн.

ГПК Нафтогаз України з пропозицією 7.96 грн, як і в червні, посідає п'яту сходинку.

Ситуація у сегменті найдорожчих тарифів у липні, також не змінилася. Найдорожчий газ у рамках річного тарифу - 13.5 грн за кубометр, пропонують газопостачальні компанії "Чернівецька обласна ЕК", "Херсонська обласна ЕК", "Житомирська обласна ЕК".

Водночас на ринку газу для побутових споживачів з'явилися реальні пропозиції щодо місячних тарифів. Причому, в окремих газзбутів такі тарифи нижчі від річних.

Загалом, місячні тарифи запропонувало лише 18 операторів. З них, "Нафтогаз", який продає газ українського видобутку, - наприкінці списку. Трохи дорожче лише в трьох операторів.

Крім того, якщо в червні такі пропозиції здебільшого збігалися з річними, то в липні місячні пропозиції вже здебільшого різняться з пропозиціями на рік.

Найбільший вибір пропонують своїм споживачам газопостачальники "Палівенерго" та "Енерджі Трейд Груп".

Зокрема, у "Палівенерго" місячний тариф "Передплатний" (оплата за місяць протягом двох днів з моменту підключення тарифу) становить 7.99 грн за кубометр. Крім того, є тариф "Щомісячний" (оплата після місяця постачання), який становить 9.59 грн. Для порівняння річний тариф "Стабільний" у компанії становить - 10.41 грн за кубометр.

"Енерджі Трейд Груп" пропонує тариф "Місячний" - 12.63 грн, тариф "Літній акційний тариф" (з 1 червня по 30 вересня 2021 року) - 7.9 грн. Для порівняння, "Річний" тариф компанії становить - 8.94 грн.
Назад до новин