Термін експлуатації енергоблоку №2 РАЕС продовжено до 2031 року

11.06.2021

Експлуатація енергоблоку №2 визнана можливою на наступні 10 років. Відповідний висновок держекспертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 2 Рівненської АЕС затвердила колегія Держатомрегулювання, повідомляє сайт РАЕС.

"Розробка матеріалів Звіту з періодичної переоцінки безпеки була завершена у травні 2020 року. Він містить 14 факторів безпеки та комплексний аналіз безпеки. Представлена інформація є достовірною. Таким чином, РАЕС готова здійснювати свою діяльність на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки". Енергоблок №2 може безпечно експлуатуватися в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років", – повідомив генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин.

Зазначається, що згідно звіту про оцінку безпеки, енергоблок № 2 Рівненської АЕС зможе експлуатуватися на визначених у проєкті рівнях потужності до 22 грудня 2031 року.

Нагадаємо, 10 червня "Енергоатом" та Westinghouse підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблока №2 Рівненської атомної електростанції.

У 2010 році термін експлуатації енергоблоків №№1,2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС було продовжено на 20 років. Однією з умов понадпроєктної експлуатації було проведення переоцінки безпеки блоків кожні 10 років.

У грудні минулого року колегія Держатомрегулювання затвердила Висновок держекспертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки та визначила обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку №1 РАЕС до 22 грудня 2030 року.
Назад до новин