ВР підтримала спрощення приєднання до електромереж

01.06.2021

За законопроєкт у першому читанні проголосувала конституційна більшість від складу парламенту

Верховна Рада на засіданні 1 червня прийняла у першому читанні законопроєкт №5009 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення приєднання до електричних мереж. За законопроєкт проголосувала конституційна більшість від складу парламенту - 314 народних депутатів.

"Метою прийняття зазначеного законопроєкту є суттєве спрощення процедури приєднання до електричних мереж електроустановок замовників, скорочення кількості процедур, документів та погоджень, істотне зменшення витрат часу замовників на приєднання, зняття штучних обмежень та усунення бар’єрів в процедурі приєднання до електричних мереж", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Також, проєктом запроваджується механізм "єдиного вікна" для подачі замовника звернень, заяв, запитів, отримання інформації, вихідних даних, необхідних для проєктування та здійснення будівельно-монтажних робіт, узгодження проєктної документації на будівництво, реконструкцію та переоснащення електроустановок замовників.

У пояснювальній записці зазначається, що станом на 2019 рік в рейтингу Світового банку простоти ведення підприємницької діяльності «Doing business» за параметром легкості приєднання до електричних мереж Україна займає 128 місце зі 189 країн світу. При цьому, зазначена позиція України залишається майже не змінною з 2016 року.

Ухвалення даної законодавчої ініціативи сприятиме розвитку бізнесу й поліпшенню інвестиційної привабливості України за рахунок покращення позицій в рейтингу Doing business.
Назад до новин