IHS Markit представила топ 10 країн для інвестицій у відновлювані джерела енергії

07.05.2021

Британське аналітичне агентство IHS Markit опублікувало свій рейтинг 10 найпривабливіших глобальних ринків у сфері відновлюваної енергії, заснований на показниках інвестиційної впевненості та простоті будівництва.
Відповідний рейтинг агентство представило 5 травня.

«Рейтинг IHS Markit помістив США на 1 місце... Оскільки адміністрація Байдена прагне значно збільшити федеральні інвестиції у відновлювані джерела енергії в рамках американського плану зайнятості та завдяки міцним фундаментальним показникам ринку і наявності привабливої схеми підтримки, яка в той же час скорочується все більше й більше», - зазначають в IHS Markit.

Друге місце посіла Німеччина. На 3-му місці материковий Китай, на який минулого року припало більш ніж половина встановлених у світі об’єктів з ВДЕ. Китай поступився Німеччині оскільки труднощі з виходом на ринок знизили його загальну оцінку.

Франція та Іспанія зайняли 4-те та 5-те місце, відповідно, завдяки міцним фундаментальним показникам ринку, підтримуваним стабільними механізмам купівлі і довгостроковими цілями в області «зеленої» електроенергії.
Подібні фактори також підвищили рейтинги Японії (8-е місце) і Нідерландів (9-е місце), чому сприяв їх сильний імпульс до розвитку морської вітроенергетики, яка, як очікується, стане найбільш швидкозростаючою технологією відновлюваної енергії в наступному десятилітті.

Як зазначається, великі амбіції та стабільність у закупівлях електроенергії в Індії (6-е місце), а також наявність привабливих субсидій та високий ступінь доброзичливості до інвесторів в Австралії (7-е місце) вивели б ці ринки на перші місця в списку. Однак ці ринки починають стикатися з інфраструктурними обмеженнями на своєму шляху до декарбонізації.

У разі Індії наземне вітроенергетичне будівництво постраждало через відсутність доступу до мережі та землі, в той час, як в Австралії розрив між планами федерального уряду і штатів посилив впевненість інвесторів.
Бразилія посіла 10 місце.
Назад до новин