Литва і Україна координуватимуть політику стосовно Білоруської АЕС

18.03.2021

Раніше Литва висловлювала занепокоєння тим, що білоруська електроенергія потрапляє на український ринок.

Президенти Литви і України Гітанас Наусєда і Володимир Зеленський домовилися координувати політику в галузі енергетики, особливо стосовно Білоруської атомної електростанції. Про це Наусєда заявив на спільному з українським колегою Володимиром Зеленським брифінгу в Києві, повідомляє Укрінформ.

Наусєда зазначив, що і Литва, і Україна намагаються здобути енергетичну незалежність.

"Ми домовилися скоординувати нашу політику і синхронізацію, особливо стосовно небезпечної Білоруської атомної електростанції. Ми підгримуємо політику України не купувати електроенергію з небезпечної електростанції, і ця наша солідарність долучається до зменшення загроз енергетичної небезпеки", - сказав Наусуєда.

Він додав, що сьогодні разом з ним в Україну прибула «половина Кабінету міністрів Литви», щоб запевнити українську сторону у прагненні зміцнити двосторонні відносини у галузі безпеки, охорони довкілля та енергетики.
Раніше під час візиту в Україну 23 лютого міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив занепокоєння тим, що білоруська електроенергія потрапляє на український ринок, і це може сприяти розвитку небезпечної Білоруської АЕС.

Нагадаємо, Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець в Гродненській області за російським проєктом ВВЕР-1200. Вона буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Спочатку перший енергоблок планували запустити у 2016 році. Пізніше терміни пересували на листопад 2018 року. Після інциденту з корпусом реактора для першого енергоблоку запуск перенесли на 2019-й, а пізніше на 2020-й, а другого блоку — на 2021-й.
Назад до новин