У Міненергетики хочуть створити уніфіковану цифрову систему ЖКП

11.03.2021

До роботи над створенням такої системи залучать операторів систем транспортування газу та передачі електроенергії, розподільних мереж та інших

Міністерство енергетики хоче створити єдину уніфіковану цифрову систему житлово-комунальних послуг, яка міститиме усю необхідну інформацію та сервіси у даній сфері, необхідні як споживачам, так і постачальникам послуг та державним органам. З такою ініціативою виступив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, повідомляє пресслужба міністерства.

Уніфікована цифрова система має містити максимальний обсяг надійної та всеохопної інформації про споживачів житлово-комунальних послуг, ціни та тарифи, які вони сплачують, обсяги нарахованих їм субсидій тощо. На основі цієї інформації держава зможе забезпечити захист вразливих споживачів у разі зростання тарифів чи обсягів споживання.

Крім того, як пропонує Міненерго, система матиме сервіси для відстежування витрат на "комуналку" та їхнього аналізу, а також для зміни постачальника компослуг.

"У результаті аналізу ми навіть наперед зможемо визначати вразливих споживачів і пропонувати їм разову допомогу у випадку непередбачуваних обставин чи проблем", - розповів Юрій Вітренко під час тематичної міжвідомчої установчої зустрічі, до участі в якій були запрошені представники всіх інституцій, які напряму чи опосередковано взаємодіють із населенням та учасниками енергетичного ринку на різних етапах постачання і споживання енергії, - Міненерго, Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінфіну, Мінекономіки, АМКУ та Держспоживслужби.

Як наголошують в Міненергетики, нова система не передбачає скасування чи зміну нинішнього механізму комунальних субсидій. Система субсидій працюватиме і надалі. Натомість нова система доповнюватиме її для більшої зручності та повноти охоплення інформації.

До подальшої роботи над створенням такої системи залучать операторів систем транспортування газу та передачі електроенергії, розподільних мереж та інших.
Назад до новин