"Укренерго" розпочинає будівництво нової підстанції поблизу Києва

09.03.2021

Нова підстанція забезпечить додаткової потужності у західну частину Києва та Київської області, з урахуванням зростання електроспоживання, пов’язаним з інтенсивним будівництвом нових житлових масивів та котеджних містечок

НЕК "Укренерго" розпочинає будівництво нової підстанції (ПС) 330 кВ "Західна" із заходами ЛЕП 330 кВ поблизу села Гореничі Київської області. Про це повідомляє сайт "Укренерго".

"Нова підстанція забезпечить додаткової потужності у західну частину Києва та Київської області, з урахуванням зростання електроспоживання, пов’язаним з інтенсивним будівництвом нових житлових масивів та котеджних містечок", - йдеться в повідомленні.

ПС 330 кВ "Західна" буде приєднана до магістральної електромережі заходами ліній 330 кВ Київська – Північна та Київська – Новокиївська.

На першому етапі підстанція забезпечить передачу 400 МВА додаткової потужності.

У перспективі від ПС 330 кВ "Західна" також буде споруджено кабельну лінію 330 кВ до ПС 330 "Нивки". Будівництво ПС 330 кВ "Західна" синхронізоване з планами розвитку операторів системи розподілу (ОСР) ПрАТ "ДТЕК "Київські електромережі" та ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі". Для передачі потужності споживачам Києва та області на підстанцію будуть заведені 20 ЛЕП 110 кВ відповідних операторів систем розподілу, а у перспективі – ще 4 ПЛ 110 кВ ОСР.

"У планах розвитку ОСР на 2021-2022 роки вже передбачені витрати на розробку проєктів та реалізацію будівництва заходів ЛЕП 110 кВ на ПС 330 кВ "Західна"", - розповіли в "Укренерго".

Фінансування будівництва ПС 330 кВ "Західна" із заходами ПЛ 330 кВ здійснюється за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку, зекономлених за результатами реалізації проєкту будівництва ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська. Вартість будівництва близько 32 млн доларів.

Генеральний підрядник – консорціум корейських компаній "Posco International & Hyosung", визначений за результатами міжнародних конкурсних торгів.
Назад до новин