Верховна Рада схвалила законопроєкт про енергоефективність у першому читанні

04.03.2021

Законопроєкт встановлює нові рамкові умови для реалізації політик у сфері енергоефективності на усіх рівнях: виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт "Про енергоефективність". За підтримку проєкту віддали голоси 270 народних депутатів.

Законопроєктом встановлюються нові рамкові умови для реалізації політик у сфері енергоефективності на усіх рівнях: виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, Україна має одну з найбільш енергоємних економік у світі. При цьому, наявний значний потенціал підвищення енергетичної ефективності.

Тільки за оцінкою в трьох секторах – житловий, бюджетний та постачання енергії (разом близько 63% енергетичного балансу України) – потенціал енергоефективності дорівнює заощадженню близько 8 млрд євро щорічно.
Законопроєктом, який розроблявся в рамках імплементації Директиви 2012/27/ЄС, визначаються:

- основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності;

- особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності;

- підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель;

- засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади;

- вимоги до екодизайну енергоспоживчих продуктів;

- засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, енергосервісу;

- особливості запровадження інтелектуальних систем обліку;

- стимулювання енергоефективності у сфері теплопостачання та у сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу;

- відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності та інше.

Реалізація положень проєкту Закону "Про енергетичну ефективність" сприятиме створенню умов для підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні та скороченню витрат на оплату енергетичних ресурсів.
Назад до новин