Україна відновила експорт електроенергії до ЄС

02.03.2021

Сукупний експорт становив 789 МВт

Україна відновила експорт електроенергії до країн ЄС. Про це у Telegram написав голова парламентського комітету енергетики та ЖКП Андрій Герус.

"Відновився експорт електроенергії з України до країн ЄС. Станом на 16.00 сьогодні експорт до Польщі складав 210 МВт, експорт до Угорщини 486 МВт, а експорт до Румунії 93 МВт. Сукупний експорт - 789 МВт", - написав Герус.

Експорт до Польщі здійснювався з торгової зони "ОЕС України", до Румунії та Угорщини - з торгової зони "Бурштинський острів".

Як передають ЗМІ, за інформацією учасників ринку, відновлення експорту е/е в Європу стало можливим після зниження електроспоживання в Україні внаслідок потепління, а також збільшення навантаження на АЕС, які зараз працюють у кількості 12 енергоблоків з 15.

Нагадаємо, останнього тижня лютого через значне збільшення середньодобової температури (з -6,7°C минулого тижня до 2°C) відбулося різке зниження електроспоживання у порівнянні із попереднім тижнем. Водночас, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року споживання електроенергії навпаки значно збільшилося", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, середньодобове електроспоживання в робочі дні відносно попереднього тижня зменшилося на 7,7% до 474 млн кВт-год., а у вихідні — на 10% до 433,6 млн кВт-год.

Загалом, електроспоживання, за оперативними даними, з 22 по 28 лютого становило 3,24 млрд кВт-год, що на 8,3% менше за попередній тиждень.
Назад до новин