У 2022 році в Україні стартують перші пілотні проєкти водневої енергетики

25.02.2021

Понад два десятки різних компаній готові просувати нову для українського бізнесу тематику водневої енергетики

Наступного року в Україні за підтримки держави стартують перші пілотні проєкти у сфері водневої енергетики. Підготовка до їх реалізації ведеться вже сьогодні. Про це під час Першої щорічної міжнародної конференції «Розвиток водневих технологій в Україні та у світі» заявив заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

"Наступного року ми хочемо вже почати реалізацію пілотних проєктів. Якщо вдасться цього року - це буде дуже добре. Але об'єктивно, ми дивимося на готовність ринку, і це буде наступний рік. Ми вже маємо дуже потужну команду бізнесу, яка готова впроваджувати пілотні проєкти. Готові ризикувати як грошима, так і своїм авторитетом, просуваючи цю достатньо нову для бізнесу тематику. Ми маємо більш ніж два десятки різних компаній, які об'єдналися у Водневий альянс. Ми маємо вже понад десяти різного рівня підготовки проєктів, які ми можемо розглядати як потенційно пілотні проєкти", - підкреслив він.

За словами Демченкова, передбачається, що пілотні проєкти реалізовуватимуться на основі кластерів.

"Ми хочемо, щоб ці пілотні проєкти реалізовувалися на основі кластерів - виробництво водню, його транспортування та використання", - зазначив він.

Демченков пояснив, що Україні необхідно створити систему, ринок внутрішнього споживання водню, і це відбуватиметься саме завдяки таким пілотним проєктам."Ми хочемо подивитися, завдяки цим пілотним проєктам, на можливості ГТС, подивитися на технічне регулювання. І, відповідно, держава повинна сприяти, в тому числі - фінансовими стимулами, полегшенням регуляторних норм, щоб ці пілотні проєкти мали успіх" - підкреслив він.
У ході свого виступу на конференції, Демченков заявив про геополітичну конкуренцію між державами щодо якнайшвидшого впровадження новацій в постачанні, виробництві та транспортуванні водню, для того, щоб отримати перевагу на майбутніх ринках.

У 2021 році в Україні стартує розробка Водневої стратегії, яка буде здійснюватися із залученням авторитетних міжнародних компаній та вітчизняних експертів, за сприяння Світового банку.
Назад до новин