«Гарантований покупець» вперше надіслав виробникам з ВДЕ рахунки за небаланси

22.02.2021

ДП «Гарантований покупець» вперше надіслав виробникам електроенергії з відновлюваних джерел рахунки на відшкодування вартості врегулювання небалансів в межах його балансуючої групи.

Про це 22 лютого повідомила пресслужба «Гарантованого покупця», посилаючись на слова Геннадія Іванова, заступника директора держпідприємства з торгівельних операцій, під час вебінару на тему «Компенсація небалансів виробниками ВДЕ та аналіз вартості небалансів у разі виходу із балансуючої групи Гарантованого покупця».

«Наприкінці минулого тижня ми вперше направили виробникам електроенергії акти приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів. Можемо констатувати, що із запровадженням фінансової відповідальності за небаланси прогнозування виробників однозначно покращилося», - сказав Іванов.

Також на вебінарі розглядалася потенційна можливість виходу виробників з ВДЕ на ринок «на добу наперед».

«Експертні розрахунки показали, що у моделі, де на ринку наявні виробники з ВДЕ з державною підтримкою, ринкова ціна електричної енергії через демпінгову поведінку цих виробників може знизитися до економічно необґрунтованого рівня відносно інших виробників», - йдеться в повідомленні.

Також, під час вебінару Ігор Блінов, представник Інституту електродинаміки НАН України, зазначив, що, за умови виходи виробників з ВДЕ з балансуючої групи «Гарантованого покупця», вартість небалансів для альтернативної генерації може бути втричі вищою.
Назад до новин