Міненерго вбачає перспективу у будівництві трьох нових блоків АЕС

17.02.2021

Наразі "Енергоатом" забезпечує виробництво до 55% електроенергії в Україні.

Міністерство енергетики вважає перспективною побудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, а також - №5 Рівненської АЕС. Про це під час форуму "Україна 30. Платіжка" сказав заступник міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє "Українська енергетика".

"Атомна енергетика є стратегічною і базовою для енергетики України. Атомна енергетика повинна розвиватися. Має виконуватися не лише програма капітальних ремонтів і продовження терміну експлуатації тих блоків, термін експлуатації яких закінчується, але повинна реалізовуватися програма заміщення поточних атомних блоків: будівництво ХАЕС-3, ХАЕС-4. На мій погляд, ще більш перспективним є проект будівництва 5 блоку РАЕС", - висловив думку Бойко.

За словами в.о. президента ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна, компанія виробляє наразі до 55% електроенергії в Україні.

"Зараз ми працюємо 11-ма блоками. Ми підключили енергоблок ХАЕС-2, на місяць раніше вивели його з ремонту. Вчора ввечері він набрав повну потужність, додавши 1007 МВт потужності", - зазначив Котін.

Нагадаємо, про готовність добудувати два енергоблоки Хмельницької АЕС заявляла компанія Westinghouse. Компанія оголосила, що готова долучитися не лише до забезпечення ядерним паливом третього та четвертого енергоблоків ХАЕС, але й постачати для них таке обладнання, як автоматизовані системи управління технологічним процесом (АСУТП).

А корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power (КНNP) висловила зацікавленість в будівництві енергоблока з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС, де вже виконано частину підготовчих робіт з обґрунтування вибору майданчика.
Назад до новин