Міненерго розпочинає консультації щодо будівництва нових генеруючих потужностей

09.02.2021

12 лютого будуть проведені консультації за участю зацікавлених сторін щодо шляхів стимулювання будівництва необхідних для ОЕС України балансуючих потужностей на основі державно – приватного партнерства

Міністерство ініціює проведення консультацій з потенційними інвесторами щодо будівництва необхідних для енергосистеми генеруючих потужностей. Про це повідомляється на сторінці міністерства в Фейсбук.

"У Міненерго проведено нараду під головуванням в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка з керівництвом НКРЕКП та НЕК "Укренерго" щодо обговорення найбільш ефективних механізмів залучення інвестицій в будівництво нових генеруючих потужностей, систем накопичення енергії чи управління попитом. Серед напрямків, що розглядалися - стимулювання на ринкових умовах шляхом поступового усунення цінових обмежень, ініціювання відповідного конкурсу, а також – будівництво нових потужностей в рамках державно – приватного партнерства", - зазначили в міністерстві.

12 лютого будуть проведені консультації за участю зацікавлених сторін щодо шляхів стимулювання будівництва необхідних для ОЕС України балансуючих потужностей.

Юрій Вітренко наголосив, що ринковий підхід є найбільш природнім і сталим механізмом залучення інвестицій. Водночас для його успішності необхідно забезпечити приєднання ОЕС України до ENTSO-E. Зважаючи на нагальну необхідність оновлення генеруючих потужностей та збільшення частки високоманеврової генерації, до аналізу переваг та ризиків пропонованих шляхів доцільно залучити також і потенційних інвесторів.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг проводить першу у своїй історії перевірку ліцензійних умов виробників електроенергії щодо зобов'язання мати необхідні резерви палива. За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка в енергосистемі склалася "кричуща ситуація", яка може пояснюватися небажанням приватних компаній використовувати дорогий газ в умовах недостатньої кількості вугілля.

Проходження нинішнього осінньо-зимового періоду ознаменувалося роботою АЕС на зниженій потужності, рекордно низькими запасами вугілля на складах ТЕС і рекордною кількістю енергоблоків ГК ТЕС, виведених в аварійний ремонт. Більша частина виведених в ремонт блоків належить компанії ДТЕК. Усього в пік споживання таких виведених в аварійний ремонт енергоблоків було 20, в результаті чого недоступна диспетчерам потужність становила 5,5-6,5 ГВт.
Назад до новин