Угоду про енергоміст з України в ЄС перенесли на середину 2021 року

30.12.2020

Міненерго має підписати з Консорціумом у складі компаній: Westinghousе, ЕDF Trading і Поленергія партнерську угоду

Підписання угоди про будівництво енергомоста в Європу, за рахунок якого планується експорт електроенергії з блоку №2 Хмельницької АЕС, перенесено на середину 2021 року. Про це в інтерв'ю "Ліга.нет" сказав і. о. президента ДП "НАЕК" Енергоатом" Петро Котін.

"Цей проєкт практично готовий. Залишилося тільки поставити підпис. Міненерго має підписати з Консорціумом у складі компаній: Westinghousе, ЕDF Trading і Поленергія партнерську угоду. Консорціум виграв тендер на участь у проєкті ще при міністрі (енергетики - ред.) Ігореві Насалику. Цей проєкт пройшов вже всі потрібні процедури. Обсяг інвестицій Консорціуму в ньому становить близько 270 млн євро", - сказав Котін.

За його словами, після відставки Насалика "дата підписання постійно переноситься".

На початку грудня Міністерство енергетики знову перенесло підписання угоди про будівництво енергомоста на середину 2021 року додав Котін.

Як повідомлялося, за рахунок грошей, виручених від експорту електроенергії Хмельницької АЕС в Польщу, Енергоатом планував побудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС. На даний момент, Польща не підтримує реалізацію проєкту.

Крім того, у 2023 році планується синхронізація енергосистем України і Європи.
Назад до новин