Міненерго пропонує звільнити виробників енергії із біопалива від податку на СО2

23.10.2020

Міністерство енергетики України спільно з Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності України та Біоенергетичною асоціацією розробили законопроєкт, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди СО2.

Цей законопроєкт є важливим для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики, пише пресслужба Держенергоефективності.

"У 2019 році Україна імпортувала 14,3 млрд куб. м газу. За це сплачено близько 2,3 млрд доларів. При цьому, підприємствами ТКЕ торік спожито 7,4 млрд куб. м на 1,2 млрд доларів. Зважаючи на значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоб зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни", - сказав заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

"Тому спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один з них - звільнення біопалива від податку на викиди СО2", - додав він.
Голова правління Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха вважає, що на сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за СО2. Але це не відповідає світовій практиці - біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту.

В Держенергоефективності переконані, що прийняття законопроєкту щодо позбавлення виробників енергії з біопалива сплати податку на СО2 сприятиме збільшенню потужностей, що виробляють енергію з біопалива, зниженню цін на енергію з біомаси, залученню іноземних та вітчизняних інвестицій у сферу виробництва енергії з відновлюваних джерел; збільшенню надходжень до бюджету та створенню додаткових робочих місць;

Раніше повідомлялось, що станом на червень 2020 року частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у структурі виробництва електроенергії зросла вдвічі у порівнянні з червнем торік.

Також нещодавно стало відомо, що електростанції, які працюють на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), за підсумками минулого року вперше обійшли атомні за обсягом виробництва енергії у світі.

Нагадаємо, в Україні у 2019 році ставка екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (CO2) стаціонарними джерелами зросла у 24 рази, у порівнянні з 2018 роком, і становить 10 грн за тонну. Депутати пропонували до 2023 року збільшувати ставки до 30 грн за тонну, проте ці правки не пройшли останнє читання.
Назад до новин