В ЄС задля енергоефективності оголошено "хвилю ремонтів"

14.10.2020

Європейський Cоюз прагне зробити громадські та приватні будівлі більш енергоефективними для економії енергії та скорочення викидів.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на пленарному засіданні Комітету регіонів в рамках Європейського тижня регіонів та міст, пише Європейська правда.

"Через два дні ми запустимо хвилю оновлення. Ми хочемо зробити громадські будівлі і приватні будинки більш енергоефективними і комфортними по всій Європі", - сказала фон дер Ляєн.
За її словами, на громадські і приватні будівлі зараз припадає 40% енергоспоживання в ЄС. Фон дер Ляєн каже, що процес ремонту і модернізації будівель вже почався, але при нинішніх темпах потрібно понад століття, щоб звести викиди з будівель до нуля.

"Ми повинні прискоритися… Хвиля оновлення буде зосереджена в першу чергу на школах, лікарнях і соціальному житлі, за яке зазвичай несуть відповідальність місцеві органи влади. Вам слід принести хвилю оновлення у ваші міста і регіони", - сказала глава Єврокомісії.

За її словами, регіони та міста будуть в центрі плану відновлення економіки ЄС обсягом 1,8 трильйона євро, затвердженого у зв’язку з пандемією.

Нагадаємо, український уряд розробив Дорожню карту співпраці України та ЄС в реалізації "Зеленого курсу".
Назад до новин