"ГарПок" провів перший аукціон з продажу "зеленої" електроенергії

05.10.2020

ДП "Гарантований покупець" за підсумками першого аукціону з продажу електроенергії з поновлюваних джерел за двосторонніми договорами продав майже весь запропонований обсяг

5 жовтня, на Українській енергетичній біржі (УЕБ) вперше відбувся аукціон за двосторонніми договорами з продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Всього на аукціон було виставлено 6 позицій у торговій зоні ОЕС України: дві позиції базового навантаження, блочні позиції з 9 до 16 години та 12 до 13 години. Згідно з даними УЕБ, середньозважена ціна базового навантаження за результатами аукціону сформувалася на рівні 1340,43 грн, і зросла на 35% від стартової. У блочних позиціях ціна зросла на 41,5% за графіком 9-16 години, та на 51% за графіком 12-13 год. і становила відповідно 1 393,64 і 1 357,96 грн. за МВт-год.

ДП "Гарантований покупець" реалізував весь виставлений обсяг базового навантаження (25 250 МВт-год.), та 7 518 МВт-год. блочними позиціями. Загальна вартість продажу склала 44,295 млн грн. Термін постачання електроенергії визначено з 11 жовтня по 31 жовтня 2020 року.

"Аукціон привернув неймовірну увагу серед учасників ринку, їх кількість становила 28, а реалізація склала майже 100%. Особливістю цього аукціону є продаж електроенергії на підвищення ціни. Право на купівлю електроенергії від ДП "Гарантований покупець” отримали усі учасники, що пройшли відповідну реєстрацію на УЕБ", - йдеться у повідомленні.

Покупцями "зеленої" електроенергії стали ТОВ "Укр Газ Ресурс", ПрАТ "Полтавський ГЗК", ТОВ "Енерго Збут Транс", ТОВ "Еру Трейдинг", ТОВ "Ернерінг", ТОВ ЛТК "Електрум", ТОВ "ОНК-Груп", ТОВ "Екотехноінвест", НЕК "Укренерго".

Як повідомлялося, аукціони з продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, можуть проводитися лише три рази на місяць. Наступний аукціон відбудеться у випадку наявності нереалізованого залишку навантаження до кінця поточного місяця.

Нагадаємо, рівень розрахунків за "зеленим" тарифом у травні - липні цього року не перевищував 5%. Завдяки Меморандуму між урядом та ВДЕ, а також закону, який імплементує домовленості, "зелені" тарифи дещо знизилися, що дозволило зменшити загальний обсяг виплат лише за серпень на суму понад 600 млн грн.

Міненерго також наголошує, що вживає всіх необхідних заходів для того, щоб 100% оплата з інвесторами у ВДЕ стала системною.
Назад до новин