Airbus представив концепції літаків майбутнього, які не викидатимуть СО2

22.09.2020

Airbus представив три концепції літаків майбутнього, які під час польоту не викидатимуть вуглекислий газ.

Про це повідомляє avianews.com.

"Перші два літаки схожі на нинішні авіалайнери. Один з них буде працювати на реактивних двигунах і зможе перевозити 120-200 пасажирів на 3700 км. Прототипом другого авіалайнеру стануть регіональні турбогвинтові літаки. У Airbus припускають, що повітряне судно такого типу зможе літати на відстань до 1800 км і перевозити до 100 пасажирів. Третя концепція "літаючого крила" є новою для цивільної авіації й ніде зараз не використовується для комерційних перевезень", - йдеться у повідомленні.

Представлені концепції є відправною точкою для проведення подальших досліджень по створенню літака, який не викидає вуглекислий газ.

Саме тому фінальна версія авіалайнерів у разі, якщо проєкт стане реальністю, може значно відрізнятися від концепцій.

У Airbus розраховують, що в комерційну експлуатацію водневі літаки надійдуть у 2035 році, проте визнають — їх використання потребують внесення суттєвих змін до інфраструктури аеропортів.

Міжнародний валютний фонд пропонує змінити фіскальну політику країн світу, що зменшити викиди CO2 від викопного палива. Фонд пропонує впровадити податок на викиди CO2 з поступовим ростом до $75 за тонну до 2030 року для США та інших країн G20, а для країн, що розвиваються, — до $25 за тонну. Таким чином, у 2030 році викиди CO2 мають зменшитись на 100% більше, ніж поточні зобов’язання країн за Паризькою угодою 2015 року.

"Українська енергетика" писала, тарифікація вуглецевих викидів більше не є нішевою економічною політикою. Ця практика стає мейнстримом, попри заяви деяких критиків, що їй бракує політичної підтримки: поверхове припущення на основі резонансних винятків. Насправді встановлення тарифів на викиди вуглецю успішно працює.

Скептики стверджують, що введення податків на вуглецеві викиди в одній країні призведе до їх "переїзду" в іншу разом із робочими місцями та прибутками.

Проте нещодавнє дослідження Коаліції лідерів із тарифікації викидів вуглецю, схвалене Міжнародною торговою палатою, не наводить фактів, що підтвердили б це твердження. Насправді досвід урядів, що запровадили таку практику, свідчить, що вона сприяє створенню нових галузей. Перехід до справедливого й успішного майбутнього можливий, і він починається із підрахунку справжньої вартості забруднення навколишнього середовища, у якому ми живемо.
Назад до новин