Компанія Google розповіла про амбітні та гідні цілі у сфері «зеленого» розвитку

18.09.2020

Цього тижня Google оголосила про ліквідацію усього вуглецевого сліду з моменту заснування компанії, а також про найамбітнішу ціль у галузі сталого розвитку – прагнення працювати на безвуглецевій енергії цілодобово та без вихідних у всіх центрах обробки даних та кампусах по всьому світу до 2030 року.

Це означає, що кожен електронний лист, який ви надсилаєте через Gmail, кожне запитання, яке ви задаєте Пошуку Google, кожне переглянуте вами відео на YouTube вже є вуглецевонейтральними.

Починаючи з першого енергоефективного центру обробки даних, який побудували в Бельгії у 2007 році, компанія Google зробила багато інвестицій, щоб підтримувати лідерство Європи в галузі чистої енергетики та кліматичної політики. На фестивалі GreenTech у Берліні генеральний директор Сундар Пічаї розповів про те, як надалі це буде відбуватися:

Залучення мільярдів євро інвестицій та створення тисячі нових зелених робочих місць у Європі

До 2025 року буде подано понад 2 мільярди євро інвестицій у нові проєкти з виробництва безвуглецевої енергії та зелену інфраструктуру в Європі, допомагаючи розробляти нові технології, щоб зробити безвуглецеву енергію дешевшою та доступнішою на постійній основі. Це допоможе створити понад 2000 нових робочих місць в галузі екологічно чистої енергії в Європі до 2025 року.

Допомога європейському бізнесу та партнерам у підвищенні енергоефективності завдяки ШІ(штучний інтелект)

За допомогою машинного навчання фахівці зменшили на 30 відсотків кількість енергії, необхідної для охолодження центрів обробки даних. Зараз це перевірене хмарне технологічне рішення стає доступним для комерційних будівель та промислових об’єктів по всьому світу – таких як аеропорти, торгові центри та інші центри обробки даних, допомагаючи їм зменшити власний вуглецевий вплив.

Стимулювання інновацій та підтримка урядів європейських міст та некомерційних

Щоб допомогти надалі підтримувати зелених першовідкривачів Європи, Google запускає новий Google.org Impact Challenge. Це 10 мільйонів євро на найперспективніші європейські ідеї та проєкти, що підтримують розширений доступ або використання відновлюваної енергії, декарбонізацію транспорту, покращення якості повітря, планування та охорону природних ресурсів або кругову економіку та дизайн.

Також, в рамках роботи з виведення вуглецю з атмосфери, Google запускає науково обґрунтовану програму відновлення лісів та виділяє $1 млн на фінансування для розробки інструментів, які допоможуть збільшити ймовірність успіху в проєктах відновлення екосистем навколо світу, в тому числі й в Північній Іспанії. Компанія вірить у те, що це може стати вирішальним десятиліттям для кліматичних дій.
Назад до новин