Україна розраховує на співпрацю з Британією у сфері енергетики

15.09.2020

Держави планують співпрацювати у реформуванні вугільної галузі, розвитку «зеленої» енергетики та в контексті декарбонізації економіки в цілому.

Про це пише пресслужба Міненерго.

"Україна започаткувала діалог із ЄС в рамках імплементації "зеленого курсу" та Європейської Зеленої Угоди, яка має до 2050 року перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент", - зазначила Буславець.

Вона повідомила, що зараз з метою актуалізації цілей та векторів розвитку розпочався процес оновлення Енергетичної стратегії України до 2035 року з перспективою до 2050 року.

Водночас Україна вже зараз рухається у напрямку розвитку "зеленої" енергетики та зацікавлена у спільних проєктах.

"Для нас була б дуже важлива допомога Уряду Британії в рамках реалізації проєктів "Energy Storage", які є важливими для нашої енергосистеми й подальшого розвитку "зеленої" генерації", – зазначила в.о. міністра енергетики.

Ольга Буславець приділила увагу планам розвитку водневої енергетики в Україні.

"Україна має значний потенціал "зеленого" водню. Розпочато роботу з підготовки дорожньої карти розвитку водневої енергетики. До кінця року планується розпочати підготовку Стратегії розвитку даної сфери в Україні. Ми сподіваємось на результативну співпрацю при здійсненні ключових заходів з розвитку та інтеграції водневих технологій, що зокрема охоплюватиме розробку водневої концепції та реалізацію пілотних проєктів", - наголосила Ольга Буславець.

Раніше, в Міненерго заявляли, що питання екологізації й декарбонізації енергетики й надалі будуть у фокусі міністерства, але додасться ще й напрямок кібербезпеки.
Назад до новин