Комітет ВР підтримав стратегію розвитку великої гідроенергетики

11.09.2020

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ підтримав необхідність розвитку балансуючих потужностей великої гідроенергетики України.

Про це повідомляє пресслужба "Укргідроенерго".

"Стратегія розвитку до 2026 року передбачає збільшення частки гідрогенерації в енергобалансі до 15% - це те, що потрібно, щоб забезпечити дефіцит регулюючих потужностей, який сьогодні існує в нашій енергосистемі. Дефіцит на сьогодні становить 2500 МВт", - сказав генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Керівник підприємства відзначив, що, зважаючи на тенденцію розвитку альтернативних джерел енергії, зараз важливо будувати гідроакумулюючі станції, на які не буде впливати мала приточність в посушливі роки, для забезпечення маневрової потужності як в пікові, так і в провальні режими.

Більшість народних депутатів, присутніх на засіданні комітету, висловились на підтримку стратегічного розвитку компанії. Зокрема була підтримана стратегія реконструкції гідроагрегатів наявних ГЕС/ГАЕС та будівництва нових балансуючих потужностей, зокрема, третьої черги Дністровської ГАЕС у складі 5-6-7 гідроагрегатів та Канівської ГАЕС.

Раніше уряд своїм рішенням дозволив ПрАТ "Укргідроенерго" залучати кредити на будівництво гідроакумулюючих електростанцій під державні гарантії.
Назад до новин