Україна використовує менш як 1% потенціалу з вирощування енергорослин

10.09.2020

На сьогодні в Україні країні є плантації енергетичних рослин, але їхня площа становить лише 6,4 тис. га із потенційно можливих 4 млн га.

Про це пише пресслужба Держенергоефективності.

"Щоб зменшити залежність від блакитного палива, необхідно розвивати біоенергетичні проєкти. Так, за оцінками експертів, врожай енергетичних рослин із 4 млн га малородючих земель та його використання в енергетичних цілях може замістити в еквіваленті близько 20 млрд кубометрів газу на рік", - сказав заступник голови відомства Юрій Шафаренко.

Щоб активізувати вирощування енергетичних рослин, Держенергоефективності спільно з Міненерго, Біоенергетичною асоціацією України, науковими інститутами та іншими стейкхолдерами розробили законопроєкт, в якому, зокрема, пропонується визначення терміна "енергетичні рослини" для формування виду діяльності та встановлення орендної плати за земельні ділянки не більше 5% від їх нормативної грошової оцінки.

Також законопроєкт передбачає збільшення мінімального строку оренди земельних ділянок до 20 років і створення законодавчих передумов для запровадження державної підтримки.

Нагадаємо, Міненерго закінчує працювати над законопроєктом про енергоефективність. До того ж уряд своїм завданням бачить підвищення рівня енергоефективності всієї економіки. У планах Міненерго в пілотному режимі зробити "зелені" кредити в підтримку промислових підприємств та ЕСКО компаній, яким не вистачає обігового капіталу, щоб охопити більше енергоефективних проєктів. Також планується стимулювати енергоефективність у транспорті, запроваджуючи електромобільну інфраструктуру, підтримувати технології акумуляції "зеленої" енергії.
Назад до новин