Рада прирівняла ціну на електроенергію для багатоквартирних будинків до цін для населення

01.09.2020

Прийняття документа дозволить уникнути можливого збільшення тарифів на послугу з утримання багатоквартирного будинку.

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт, згідно з яким тариф на постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку прирівнюється до тарифу на постачання електроенергії населенню.

Як передає кореспондент УНІАН, за прийняття відповідного законопроєкт №2098 щодо поставок електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку проголосували 276 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкт є визначення на законодавчому рівні, що постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку прирівнюються за тарифом до поставок електроенергії населенню.

Що зміниться

Відзначається, що прийняття законопроєкт дозволить забезпечити гарантоване споживання електроенергії для забезпечення функціонування майна багатоквартирного будинку на однакових умовах з постачанням електроенергії населенню, що дозволить уникнути можливого збільшення тарифів на послугу з утримання багатоквартирного будинку і сприятиме зниженню соціальної напруженості.

Хронологія подій

17 червня Рада схвалила в першому читанні законопроєкт № 2098 "щодо поставок електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку".

20 травня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт, який передбачає впровадження публічних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

У січні 2019 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила вартість електроенергії, споживаної на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах, на рівні цін для населення, скасувавши постанову НКРЕКП від 21 грудня 2018 року №2010.

21 грудня 2018 року НКРЕКП своєю постановою виключила пункт, згідно з яким тарифи на електроенергію, використовувану в багатоквартирних будинках і гуртожитках на технічні цілі, були встановлені на рівні тарифів для населення, що призвело до істотного підвищення вартості такої електроенергії.
Назад до новин