Держенергоефективності пропонує муніципалітетам готувати пілотні "зелені" облігації

17.08.2020

Держенергоефективності вбачає у "зелених" облігаціях ще один інструмент для інвестицій у масштабні екопроєкти.

Держенергоефективності розробило проєкт Концепції ринку "зелених" облігацій і закликало муніципалітети готувати пілотні проєкти їх випусків. Про це пише пресслужба Держенергоефективності.
"Зелені" облігації - перспективний інструмент для муніципалітетів. Тому запрошую до співпраці мерів міст, а також інших зацікавлених осіб щодо підготовки пілотних випусків "зелених" облігацій ", - зазначив т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Згідно з повідомленням, Держенергоефективності також відпрацьовує механізми стимулювання випуску "зелених" облігацій різними емітентами, відзначаючи, що це ще один інструмент, який дозволить різним категоріям емітентів, в тому числі муніципалітетам, залучати кошти в масштабні екопроєкти.

"Зараз дуже важливо, щоб такий фінансовий інструмент заробив", - підкреслили в агентстві, уточнивши, що після підписання президентом України закону №738-IX "зелені" облігації вперше вводяться в обіг як окремий клас цінних паперів і встановлюються правила гри для учасників цього ринку.

Нагадаємо, з метою створення сприятливих умов для розміщення й обігу таких облігацій розроблено правові норми, які закладені у законопроєкті №2284 від 17.10.2019.

В Україні про випуск зелених облігацій заявили в серпні 2018 року, на початку червня 2019 Державне агентство з енергоефективності та енергоощадження представило "Концепцію запровадження ринку "зелених" облігацій". Його запуск покликаний залучити додаткові кошти в альтернативну енергетику і сферу енергоефективності. За оцінкою International Fininace Corporation, "зелені" облігації допоможуть залучити в Україну до 2030 року близько 73 млрд інвестицій.
Назад до новин