На Дніпропетровщині будуватимуть перший в Україні гібридний парк ВДЕ

14.08.2020

Парк хочуть завершити до 2025 року

Компанія River Wind Ukraine планує встановити вітрову і сонячну електростанції на Каховському водосховищі в Дніпропетровській області, загальною потужністю 4 ГВт, а поруч побудувати завод з виробництва водню. Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської ОДА.

Проєктом передбачається установка від 155 до 172 вітроелектроустановок (ВЕУ) на 210 квадратних км. Вітряки встановлять прямо у воді, що дозволить забезпечити найбільш ефективні навантаження. Між ВЕУ розмістять плаваючі сонячні панелі, які будуть займати 40% всієї відведеної площі. Завод, який побудують поруч, буде переробляти електроенергію у водень.

"Німеччина прийняла стратегію переходу паливної системи на водень. Однак власних потужностей, щоб забезпечити потребу, країні не вистачає. Тому вона готова купувати, в тому числі, і у нашого підприємства. Таким чином, будемо наповнювати бюджет України та одночасно - розвивати тут водневі технології. В майбутньому плануємо працювати й на внутрішньому ринку. Це вкрай актуально, адже термін служби українських атомних і гідроелектростанцій добігає кінця. А значить - потрібна сучасна альтернатива", - зазначив регіональний менеджер проєкту Віктор Динисюк.

Проєкт зведуть коштом українських і німецьких інвесторів. Почати будівництво хочуть у 2021 році, а завершити у 2025. Зараз готують документи, необхідні для старту робіт.
Назад до новин