В Україні майже на третину збільшили максимальні ціни на ринку електроенергії в нічні години

29.07.2020

У НКРЕКП такий крок пояснюють тим, що теплова генерація в нічні години продає електроенергію нижче її собівартості.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тимчасово збільшила максимальне обмеження ціни електроенергії на ринку "на добу вперед" (РДВ) і внутрішньодобовому ринку (ВДР) у нічні години із 959 до 1229 грн за МВт-год.

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні сьогодні.

Згідно з документом, цінове обмеження (price cap) має становити не більше 60% від граничної ціни в денні години. Таким чином, регулятор підняв максимальну ціну на 28% - із 959,12 до 1228,94 грн за МВт-год.

Новий price cap діятиме в години мінімального навантаження, тобто 00:00 - 07:00 та 23:00 - 24:00.

Водночас у рішенні сказано, що запропоновані зміни, що стосуються встановлення нічних обмежень за ціною на рівні 60% денних, втрачають силу після семи календарних днів із дня набрання чинності цим документом.

У НКРЕКП такий крок пояснюють тим, що теплова генерація в нічні години продає електроенергію на РДВ і ВДР нижче її собівартості, оскільки чинне обмеження за ціною не дозволяє покривати витрати на виробництво електроенергії.

Зазначається, що це рішення комісія ухвалила, ґрунтуючись на листі USAID, в якому організація вказала, що різні сценарії цінових обмежень передбачали кілька опцій визначення цих обмежень - 100%, 60% і 50%. "Відповідно до аналізу USAID, найкращим рішенням було визначено використання цінового обмеження в години мінімального навантаження на рівні 60% цінового обмеження в години максимального навантаження", - йдеться в документі.

Як повідомляв УНІАН, 1 липня 2019 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону "Про ринок електроенергії", який був прийнятий у квітні 2017 року.

Ринок "на добу вперед" - це ринок купівлі-продажу обсягів електроенергії з періодом покриття - наступна доба, на якому всі угоди узгоджуються з оператором системи передачі. Ці угоди проводяться за день до періоду покриття.

Внутрішньодобовий ринок - ринок, на якому здійснюється торгівля електроенергією протягом доби, після укладення всіх контрактів на ринку "на добу вперед".
Назад до новин