У Саудівській Аравії винайшли сферичні сонячні панелі, які можуть виробляти на 15% - 100% більше енергії ніж плоскі

11.06.2020

Фахівці з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли розробили сферичні сонячні панелі, які ловлять промені сонця майже під будь-яким кутом і не вимагають складних механізмів та систем управління для відстеження джерела світла.

Експерименти показали, що в порівнянні з плоскими варіантами вони здатні виробляти на 15% - 100% більше енергії при тій же площі поверхні, в залежності від матеріалу, що відбиває світло сонця на фотоелемент.

В умовах розсіяного світла, під навісом сферичний фотоелемент виробляв приблизно на 60% більше енергії, ніж плоский.

Сфера складається з монокристалічних кремнієвих фотоелементів, найпоширеніших в сучасній індустрії сонячної енергетики. Вчені вибрали їх свідомо, оскільки прагнули максимально спростити і здешевити виробничий процес.

«Застосування сферичної конструкції може бути досить обмеженим, але можливість виробляти кремнієві фотоелементи будь-якої форми забезпечить широке застосування фотовольтаїки в автономних пристроях, таких як сенсори інтернету речей і безпілотні автомобілі, — вважає інженер MIT Лю Чже, який займається подібним проєктом. - Якщо ми зможемо повністю забезпечити енергією автономний пристрій вигнутими фотогальванічними панелями, це буде прорив».

Для того щоб оцінити продуктивність винаходи, необхідно провести більше тестів в приміщенні та під відкритим небом, вважає він.
Назад до новин