Нова розробка Сінгапуру – робот дезінфікує приміщення ультрафіолетом

21.05.2020

За повідомленням Reuters, у Сінгапурі розробили робота, який дезінфікує громадські місця та приміщення за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Використання нової технології має перевагу у порівнянні з рідкими дезінфектантами, оскільки дозволяє вбивати вірус навіть в повітрі.

Робота під назвою Sunburst UV Bot, який може працювати в небезпечних для людини місцях, презентувала сінгапурська компанія PBA Group. Він являє собою самохідну колону з ультрафіолетовими лампами. Випромінювання, шкідливе для очей та шкіри, вимкнеться, щойно поряд з’явиться жива людина.

Розробники позиціонували робота, як виконувача «небезпечної, похмурої та брудної» роботи, яка б негативно вплинула на живого дезінфектора як через небезпеку зараження коронавірусом, так і через шкідливе випромінювання та одноманітність задач.

Наразі розробку тестують вночі у торговому центрі Frasers Property Retail. Робот здатний самостійно заряджатися та виконувати дезінфекцію по заданому маршруту.

Наразі модель, яка лише проходить випробування, коштує близько $50 тис. Якщо робот доведе свою ефективність, його здаватимуть в оренду за $2 тис. на місяць.
Назад до новин