Скорочення виробництва АЕС — тимчасовий вимушений захід

06.05.2020

Під час проведення круглого столу "Подолання кризових явищ в українській енергетиці" т.в.о. міністра енергетики й захисту довкілля Ольга Буславець повідомила, що скорочення виробництва АЕС є тимчасовим вимушеним заходом. Тимчасові обмеження виробництва електроенергії пов’язані з низьким попитом на базову генерацію, вимогою забезпечення операційної безпеки ОЕС України та нормами чинного законодавства у сфері ВДЕ.

"Менший відсоток зниження теплової генерації в порівнянні з атомною пов’язаний лише і виключно з тим, що в умовах браку традиційної маневреної генерації ГЕС, саме теплоелектростанції будуть змушені забезпечувати необхідні резерви маневрової потужності в енергосистемі", - наголосила Ольга Буславець.

Альтернативою обмеження атомної генерації є скорочення потужності об’єктів відновлюваної енергетики, внаслідок якої створюється дисбаланс. Однак це питання регулюється законом "Про ринок електричної енергії".

"Ми повинні розуміти — якщо ми не зменшуємо виробництво атомної енергії, ми повинні сплачувати й за атомну генерацію, яка була б надлишковою та створювала небаланси в енергосистемі, і одночасно платити за обмеження виробництва з відновлюваних джерел. Орієнтовна ціна таких рішень – це додаткові 4 млрд гривень за невідпущеними виробниками з ВДЕ електричну енергію", - уточнила Ольга Буславець.

Зі слів т.в.о. міністра, ще до затвердження оновленого прогнозного балансу обмеження виробництва АЕС, які застосовувались "Укренерго" для забезпечення балансової надійності енергосистеми, склали понад 1,3 млрд кВт-год. Наприклад, у квітні 2020 року такі обмеження становили понад 12% від планового виробництва АЕС.

Окрім цього, Ольга Буславець наголосила, що прогнозний баланс лише фіксує фактичний стан справ в енергетичному комплексі та є наслідком, а не причиною ситуації, яка склалася.
Назад до новин